Dostępność cyfrowa – Dobre praktyki w projektowaniu dostępnych cyfrowo serwisów internetowych

145 145 people viewed this event.

Program szkolenia

1. Wprowadzenie do dostępności serwisów internetowych dla użytkowników niepełnosprawnych.
  2. Dostęp do treści serwisów internetowych.
  3. Nawigacja i formularze.
  4. Semantyka HTML dla dostępności.
  5. Techniczne aspekty dostępności.
  6. Wymogi prawne, które są związane z dostępnością stron internetowych.
  7. Jak zamówić dostępną stronę?

Odbiorcy szkolenia

Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które są odpowiedzialnych za techniczne aspekty strony internetowej podmiotu publicznego. Dla pełnego zrozumienia przydatna będzie wiedza z zakresu HTML i CSS oraz z systemów zarządzania treścią CMS.

Cel i efekty uczenia

Uczestnik szkolenia dowie się w jaki sposób publikować treści na stronie internetowej, aby były dostępne dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, uczestnik dowie się jak dbać o dostępność cyfrową treści na stronach internetowych, z punktu widzenia różnych osób z niepełnosprawnościami.

Pozostałe informacje na temat szkolenia

Szkolenie odbędzie się w formie on-line w czasie rzeczywistym. Istnieje możliwość zadawania pytań, oraz bezpośredniej dyskusji z wykładowcą oraz uczestnikami szkolenia.

Wymagania sprzętowe:

• komputer z dostępem do Internetu,
  • kamera internetowa, bądź wbudowana, bądź zewnętrzna,
  • słuchawki, ewentualnie mikrofon

Każda z osób zgłoszonych na szkolenie zostanie poinstruowana jak zainstalować niezbędne oprogramowanie (darmowe dla uczestników szkolenia), oraz skonfigurować sprzęt komputerowy, oraz go przetestować.

Szkolenie poprowadzi Adam Pistelok – z wykształcenia informatyk, studia podyplomowe pedagogiczne. Zajmował się tworzeniem i administrowaniem stron internetowych, również podmiotów publicznych, również z punku widzenia dostępności cyfrowej tych stron. Trener szkoleń komputerowych, doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, kursów z zakresu dostępności cyfrowej.

Szkolenie przeprowadzimy w formie zamkniętej, tj. dla pracowników jednej instytucji. Liczba uczestników od 1 do max. 12 osób.

Dla podmiotów publicznych cena jest zwolniona z VAT

Zainteresowanych Państwa prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej oraz przesłanie: : szkolenia@fundacja-vs.org lub kontakt pod numerem 793 333 337

Zapisy na szkolenie zakończone. Jeśli jesteś zainteresowany tym szkoleniem, napisz na szkolenia@fundacja-vs.org lub skontaktuj się telefonicznie pod numerem 793 333 337

Data Szkolenia