Zdrowy aktywny senior

Czym zajmuje się fundacja w ramach programu Zdrowo aktywny senior?

Projekt „Zdrowo aktywny senior” został stworzony po to, aby zachęcać żyjących wokół nas seniorów do ruchu. Jak wiemy, osoby starsze rzadziej podejmują aktywność ruchową. Bóle stawów, kości czy inne dolegliwości to najczęściej stosowane wymówki do unikania ruchu. A przecież dzięki aktywności przedłużamy swoje życie. I nie chodzi o to, by 70-latek biegał 30 km dziennie, przepływał 70 basenów czy przejeżdżał 50 km rowerem. Ważne, aby zrobił choćby kilka kroków więcej niż dnia poprzedniego. Aby uprawiał ruch dostosowany do swoich możliwości i taki, który mu nie zaszkodzi, ale podniesie jakość jego życia. Czasem bowiem wystarczy niewielka dodatkowa forma ruchu, a przyjemność z dnia codziennego rośnie.

Fundacja Vox Salutem stawia sobie za cel zachęcać seniorów (powyżej 60 roku życia), aby dzień po dniu, małymi krokami zaczęli spędzać czas bardziej aktywnie. Zresztą ruch to nie tylko zdrowie, ale również krążące w żyłach endorfiny. Życie nie kończy się po przejściu na emeryturę. Dla niektórych dopiero się ono wtedy zaczyna. Zgodnie z hasłem fundacji „Zmień swoje życie od wczoraj” warto rozpocząć nowe, aktywne życie już dziś, tak jakbyśmy wczoraj o tym zadecydowali.

Fundacja Vox Salutem przygotowuje programy, które namawiają seniorów do pozytywnych zmian w swoim życiu. A na argument, że nie ma gwarancji iż ruch przedłuża życie odpowiada, że na pewno uprzyjemnia to aktualnie trwające.

A jeśli już postanowisz wczoraj, że działasz to rób zdjęcia z codziennych zajęć ruchowych i wysyłaj do nas. My taką postawą będziemy zachęcać innych do naśladowania ciebie.

Obserwuj więcej na profilu Facebook oraz LinkedIn.