Dostępność cyfrowa. Stron Internetowych i Redagowanych Tekstów.

113 113 people viewed this event.

Program szkolenia

1. Zrozumienie zasad dostępności przy tworzeniu dokumentów oraz redagowaniu stron internetowych.
  2. Odbiorcy treści dostępności cyfrowej z punktu widzenia osób ze szczególnymi potrzebami.
  3. Zasady i wytyczne dotyczące dostępności treści internetowych WCAG (Web Content Accessibility Guidelines).
  4. Zasady wdrażania i zarządzania dostępnością cyfrową.
  5. Wprowadzenie do edytora tekstów na przykładzie MS Word:
  6. Zasady edycji dokumentów w edytorze tekstów zgodnie z zasadami dostępności w tym nagłówki/stopki, akapity, numerowanie/punktacja, tabele, wstawianie hiperłączy, inne
  7. Eksport dokumentów do PDF,  publikacja dokumentu
  8. Wprowadzenie do arkusza kalkulacyjnego na przykładzie MS Excel:
  9. Tworzenie arkuszy kalkulacyjnych w tym: tworzenie nagłówków, zasady nazywania arkuszy wraz z zmianą nazw, tworzenie hiperłączy,
  10. Praca z danymi
  11. Wprowadzenie do tworzenia prezentacji i publikowania wyników na przykładzie MS PowerPoint.
  12. Zasady tworzenia stron internetowych dostępnych cyfrowo.
    1. Osoby słabowidzące i osoby niewidome,
    1. Osoby z niepełnosprawnością ruchową,
    1. Osoby słabosłyszące i niesłyszące,

1. Inni użytkownicy.

13. Zasady tworzenia stron internetowych – dla projektantów stron.

Odbiorcy szkolenia

Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które są odpowiedzialnych za techniczne aspekty strony internetowej podmiotu publicznego. Dla pełnego zrozumienia przydatna będzie wiedza z zakresu HTML i CSS oraz z systemów zarządzania treścią CMS.

Cel i efekty uczenia

Uczestnik szkolenia dowie się w jaki sposób publikować treści na stronie internetowej, aby były dostępne dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, uczestnik dowie się jak dbać o dostępność cyfrową treści na stronach internetowych, z punktu widzenia różnych osób z niepełnosprawnościami.

Pozostałe informacje na temat szkolenia

Szkolenie odbędzie się w formie on-line w czasie rzeczywistym. Istnieje możliwość zadawania pytań, oraz bezpośredniej dyskusji z wykładowcą oraz uczestnikami szkolenia.

Wymagania sprzętowe:

• komputer z dostępem do Internetu,
  • kamera internetowa, bądź wbudowana, bądź zewnętrzna,
  • słuchawki, ewentualnie mikrofon

Każda z osób zgłoszonych na szkolenie zostanie poinstruowana jak zainstalować niezbędne oprogramowanie (darmowe dla uczestników szkolenia), oraz skonfigurować sprzęt komputerowy, oraz go przetestować.

Szkolenie poprowadzi Adam Pistelok – z wykształceniainformatyk, studia podyplomowe pedagogiczne. Zajmował się tworzeniem i administrowaniem stron internetowych, również podmiotów publicznych, również z punku widzenia dostępności cyfrowej tych stron. Trener szkoleń komputerowych, doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, kursów z zakresu dostępności cyfrowej.

Szkolenie przeprowadzimy w formie zamkniętej, tj. dla pracowników jednej instytucji. Liczba uczestników od 1 do max. 12 osób.

Cena szkolenia zamkniętego to 7000 netto (jeśli kwota finansowana jest ze środków publicznych to kwota jest zwolniona z VAT).

Liczba uczestników maksymalnie 15 osób.

Dla podmiotów publicznych cena jest zwolniona z VAT

Zainteresowanych Państwa prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej oraz przesłanie: : szkolenia@fundacja-vs.org lub kontakt pod numerem 793 333 337

Zapisy na szkolenie zakończone. Jeśli jesteś zainteresowany tym szkoleniem, napisz na szkolenia@fundacja-vs.org lub skontaktuj się telefonicznie pod numerem 793 333 337

Data Szkolenia